Učenik Mihael Bela sedmi učenik automehaničar u Hrvatskoj
Autor: Novi RadioNa nekim zadacima susreli se s potpuno novim stvarima iz struke

U nikad kvalitetnijem i kompetitivnijem nacionalnom finalu Young Car Mechanics 12 učenika iz svih krajeva Hrvatske odmjerilo je svoja znanja i vještine. Državno finale Young Car Mechanic natjecanja održalo se 22. i 23. ožujka 2025 u radionicama Poslovne grupe Auto Hrvatska koja je i ove godine domaćin i partner projekta. 12 praktičnih zadataka renomiranih svjetskih brendova i 45 minuta za svaki zadatak bili su pred finalistima ovogodišnjeg natjecanja . Na nekim zadacima natjecatelji su se po prvi put susreli potpuno novim stvarima iz struke pa je osim znanja i vještina i snalažljivost odigrala veliku ulogu.
Na svakom zadatku bilo je moguće osvojiti maksimalno 50 bodova a rezultati su pokazali kako je za natjecatelje bilo “lakših” i “težih” zadataka. Uz praktične zadatke na osobnim vozilima, novost ovogodišnjeg izdanja jesu praktični zadaci na teretnim vozilima koji su realizirani na MAN kamionima.Titula najboljeg, nakon 12 zadataka, pripala je Stipi Selaku iz Obrtne tehničke škole Split kojeg sad očekuje sudjelovanje na velikome međunarodnom finalu u lipnju.
Učenik Srednje strukovne škole Antuna Horvata Mihael Bela (mentor Slaven Kokorić) zauzeo je sedmo mjesto s ostvarenim 451 bodom.