U subotu 27. Dan Mađara u Osijeku
Osijek će u subotu, 29. kolovoza, ponovno biti u znaku mađarske tradicije, kulture i običaja.
Na Trgu Ante Starčevića održat će se 27. Dan Mađara u Osijeku, manifestacija koja već godinama okuplja ljubitelje glazbe, plesa, gastronomije i bogate mađarske kulturne baštine.
Program počinje u 17 sati svečanim otvorenjem, nakon čega u 17.30 slijedi svečani mimohod ulicama središta Osijeka i koncert puhačkog orkestra.
U 18 sati na pozornici na Trgu Ante Starčevića počinje kulturno-umjetnički program, dok je za 21 sat najavljen zajednički čardaš i druženje uz glazbeni program.
Posjetitelji će već od 16 sati na prigodnim štandovima moći razgledati i kupiti autentične proizvode mađarskih proizvođača, ali i kušati domaće kolače te tradicionalna jela.
Organizatori najavljuju večer ispunjenu šarenim narodnim nošnjama, glazbom, plesom, tradicionalnim jelima i slasticama, a očekuju se i gosti iz Mađarske, Vojvodine i drugih krajeva.
27. Dan Mađara u Osijeku održava se u sklopu Osječke ljetne noći, a organizatori pozivaju građane da im se pridruže u proslavi mađarske kulture i tradicije u samom središtu grada.