Novi Radio, Đakovo

Uvijek ugodno

99,5 MHz

Nadbiskup Hranić: Tragedija u Centru upozorava na važnost socijalnih službi te na delikatnost njihova rada

SIzrazima sućuti obiteljima stradalih u tragičnom događaju u đakovačkom Centru za socijalnu skrb, pridružuje se i nadbiskup Đuro Hranić navodeći kako ovaj događaj, nažalost na krajnje tragičan...

SIzrazima sućuti obiteljima stradalih u tragičnom događaju u đakovačkom Centru za socijalnu skrb, pridružuje se i nadbiskup Đuro Hranić navodeći kako ovaj događaj, nažalost na krajnje tragičan način, snažno upozorava na važnost socijalnih službi te na veliku zahtjevnost i delikatnost njihova rada. Upravo se te službe u sve većem broju moraju suočavati sa životnim stvarnostima ljudi koji se nalaze u potrebama, problemima i opasnostima, bilo da je riječ o djeci, mladima ili odraslima i starima, dodaje Hranić. Zato je cijela društvena zajednica pozvana pružiti adekvatna sredstva i oblikovati što jasniji i učinkovitiji sustav potreban za njihov rad. U tom je kao jedno od neizostavnih pitanja uključeno i pitanje sigurnosti i zaštite samih socijalnih radnika. Sve to, iziskuje još mnogo veću pozornost i sustavniju umreženost djelovanja ustanova i službi . Đakovačko-osječka nadbiskupija nastojat će kroz svoje redovito pastoralno djelovanje, a osobito preko doprinosa svojih ustanova i službi (kao što su dva bračna i obiteljska savjetovališta, Savjetovalište za žrtve obiteljskoga nasilja i druge) u konkretnim slučajevima pružati svoj obol u traženju najprikladnijih rješenja, kroz razne oblike preventivnog djelovanja te promicanja općeg dobra. S dubokim osjećajem solidarnosti, Hranić u svom dopisu izražava spremnost još više i sustavnije, partnerski surađivati s drugim ustanovama brige za čovjeka u podizanju kulture života u našem društvu. (Foto:Davor Puklavec/ PIXSELL)

Uhvaćen kradljivac automobila u Đakovu - Vijesti - Novi Radio, Đakovo

Uhvaćen kradljivac automobila u Đakovu

Utvrđeno je da se radi o 29-godišnjem strancu

OBŽ nastavlja projekt "Stambeni krediti u funkciji gospodarstva" - Vijesti - Novi Radio, Đakovo

OBŽ nastavlja projekt "Stambeni krediti u funkciji gospodarstva"

"Nastavit ćemo razvijati ovakve i slične projekte kako bi smo zaustavili iseljavanje i stvorili uvjete za povratak ljudi koji su odselili iz naše županije"

Ova web stranica radi boljeg rada i poboljšane funkcionalnosti koristi kolačiće (eng. cookies) i slične tehnologije. Ako nastavite s pregledom stranice, smatrat ćemo da ste suglasni s navedenom uporabom. Više informacija »